Vznik festivalu se datuje do roku 1992 a jde o vůbec první festival svého druhu v České republice. Reaguje na stálý zájem posluchačů o koncerty duchovní hudby tematicky spjaté s liturgicky významným obdobím Velikonoc. Velikonoční festival duchovní hudby zůstává ve středoevropském měřítku ojedinělým mezinárodním projektem věnovaným výhradně duchovní hudbě s akcentací na objevnou a zajímavou dramaturgii a na vynikající interpretační výkony.

Klíčovým dramaturgickým východiskem je samotná blízkost nejvýznamnějších křesťanských svátků. Festival se věnuje mimo jiné i linii objevování neprávem opomenutých děl a aktivně vystupuje jako iniciátor nových duchovních kompozic.

Zatímco se doposud inspiroval především dění ve Svatém a Velikonočním týdnu, motivy oběti/utrpení a vzkříšení, 28. ročník festivalu bude objevovat různé podoby těchto motivů napříč celým časem i křesťanským světem. V pomyslném středu Evropy se tam v roce 2019 během dvou týdnů s nadsázkou setkají všechny končiny země a jejich liturgie.

Více o festivalu najdete na jeho samostatných webových stránkách.

Seznam koncertů v rámci festivalu

V tomto období není momentálně naplánován žádný nadcházející koncert