Expozice nové hudby (vznik 1987) je festival soudobé hudby, který chápe „expozé“ ve svém názvu nejenom jako prezentaci, ale též jako interakci, participaci a živou komunikaci s veřejností a veřejnými prostory.

Od roku 2012, kdy se pořadatelem festivalu stala Filharmonie Brno, sledovala dramaturgie různá témata, vycházející z prostorových dispozic města Brna, ale také z požadavku reflexe pestré škály tendencí soudobé hudební produkce. Věnovala se zvukové instalaci, hlukové kompozici, intervencím do veřejného prostoru i veskrze tradičnímu koncertnímu provozu. Od roku 2020 má festival nového dramaturga, který připravil opět nový pohled na vnímání současné tvorby.

 

Letošní ročník Expozice nové hudby s podtitulem MUSICA FALSA I MUSICA VERA se uskuteční v termínu 13.–18. června 2023.

Dramaturgickým záměrem 35. ročníku Expozice nové hudby je obrátit pozornost k prostoru mezi kompozicí a improvizací s cílem obhájit pravost každé dobré a přesvědčivé hudby, ať už vznikala jakýmkoli způsobem. Všechny projekty, které v tomto ročníku tvoří program festivalu, se pohybují v oblasti „ještě improvizované, ale už komponované“, nebo vice versa „ještě komponované, ale už improvizované“ hudby.

Je na co se těšit.

Daniel Matej, dramaturg Expozice nové hudby

 

Seznam koncertů v rámci festivalu

Stáhněte si katalog

Katalog Expozice nové hudby 2022 ve formátu PDF

Katalog Expozice nové hudby 2021 ve formátu PDF

Katalog Expozice nové hudby 2019 ve formátu PDF

Katalog Expozice nové hudby 2018 ve formátu PDF

Katalog Expozice nové hudby 2017 ve formátu PDF