Vždycky přemýšlíte, co na sebe, kdy tleskat a kdy přijet? Co dělat, když přijdete pozdě nebo jestli si můžete někde uložit svůj kufr? Nejste v tom sami!

Je nějaký dress code?

Oproti hráčům na pódiu, pro návštěvníky dress code nemáme. Je vhodné být oblečen slušně a na úrovni. Pokud si nevíte rady, podívejte se na video s Ladislavem Špačkem, který vám poradí.

Mohu s sebou přivézt děti?

Děti jsou u nás samozřejmě vítány. Při volbě koncertu je však nutné brát v potaz jejich věk. Pokud si nejste jisti, že by zvládly klasický koncert, který může trvat až dvě hodiny, podívejte se na koncertní řadu Rodinné abonmá, ta je vytvářena zábavnou formou právě pro naše nejmladší posluchače. Nebo na další nabídku v sekci Akce pro děti.

Kde mohu zaparkovat?

V parkovacím domě Domini park v Husově ulici, který je od Besedního domu vzdálený zhruba 5 minut pěší chůze. Další možností jsou dva parkovací domy vzdálené 10 minut chůze – parkování u Janáčkova divadla nebo na rohu Koliště a Kounicovy ulice.

V kolik hodin se otevírá Besední dům?

Besední dům otevírá ¾ hodiny před začátkem koncertu.

Mohu čekat v Besedním domě zda-li se neuvolní lístek, když je koncert vyprodaný?

Určitě. Pokud je koncert vyprodán, nabízíme vstupenky Stání +. Pořídíte je za 190 Kč a pokud zůstane chvíli před začátkem koncertu prázdné místo v sále, uvaděčka vás na něj usadí. Případně vám rádi nabídneme vstupenky, které se mohou uvolnit na poslední chvíli.

Co se stane, když ztratím svoji vstupenku?

Pokud jste ji kupovali on-line, najdeme ji a znovu vytiskneme. To bohužel neplatí při zakoupení vstupenky v předprodeji, systém nedokáže vaši vstupenku dohledat a ta tedy propadá. Naši uvaděči se vám ale budou snažit vyjít vstříc, mohou vám mimo jiné prodat vstupenku na Stání +.

Mohu vrátit či vyměnit svůj lístek?

Stornování vstupenky v podobě vrácení finanční částky není možné. Vstupenku lze vrátit (nejpozději 6 dnů před koncertem) výměnou za jinou vstupenku ve stejné nebo vyšší cenové hodnotě.

Předplatné není možné vrátit po zahájení abonentního cyklu. Abonentní vstupenka je však přenosná. V případě, že některý z koncertů nemůžete navštívit, lze ji nabídnout nebo zapůjčit jiné osobě. Uděláte radost a vaše místo nezůstane prázdné.

Prodáváte programy?

Ano, před koncertem za 20 Kč.

Je nějaké místo, kde si mohu bezpečně uložit své zavazadlo?

Rádi vám ho uložíme v šatně.

Dostanu se do sálu, když mám zpoždění?

Pokud nestíháte začátek koncertu, přijďte i tak. Uvaděč vás vpustí do sálu v pravou chvíli, většinou po skončení první skladby, kdy lidé tleskají. Máte-li velké zpoždění, i přesto nezoufejte. Většina koncertů má dvacetiminutovou pauzu, můžete tedy přijít na druhou půlku večera.

Mohu si vzít do sálu občerstvení?

Většina koncertů má dvacetiminutovou pauzu. Jak v Besedním domě, tak i v Janáčkově divadle se během ní můžete občerstvit. K dispozici je bar s nápoji a drobnými pochutinami. Do sálu ale občerstvení nepatří, zde si vychutnávejte pouze umělecký zážitek.

Mohu natáčet a pořizovat foto z koncertu?

V průběhu koncertu je striktně zakázáno pořizovat fotografie či videozáznam. Všechny koncerty zaznamenává filharmonický fotograf, máte-li tedy zájem o snímky, kontaktujte nás.

Jak dlouhá je přestávka?

Přestávka trvá zpravidla 20 minut.

Kdy mám tleskat?

Na koncertech klasické hudby se netleská po jednotlivých větách skladby, ale až na jejím konci. Pokud si nejste jistí, je dobré vyčkat, až začnou tleskat ostatní posluchači.

Mohu získat autogram sólisty či dirigenta?

Pokud chcete získat autogram umělce, obraťte se prosím před koncertem nebo v přestávce na některého z našich uvaděčů, poradí vám.