Orchestrální akademie Filharmonie Brno je projekt, který umožňuje mladým talentovaným hudebníkům – studentům či čerstvým absolventům hudebních škol přijímaným na základě výběrového řízení – získat orchestrální praxi v profesionálním tělese. Filharmonie si touto cestou vychovává nové generace hráčů, kteří jednou mohou usednout do jejích řad. OAFB má za sebou pět sezon fungování a její plody jsou již nyní zjevné: někteří její absolventi jsou už členy našeho orchestru, jiní se do něj pravidelně vrací vypomáhat. Význam a cennost této zkušenosti pro umělecký růst mladých hudebníků i pro budoucnost orchestru je tak nezpochybnitelný.
Dvouleté působení v OAFB ovšem skýtá jejím členům nejen možnost orchestrální praxe, ale také příležitost prezentovat své schopnosti v komorní hudbě, a to v koncertní řadě nazvané Mladá krev. Cyklus si v uplynulých sezonách získal početné publikum, které oceňuje mladicky strhující projevy účinkujících, atraktivní rozmanitý repertoár a v neposlední řadě i podmanivou atmosféru těchto koncertů, při nichž je sál Besedního domu intimně nasvícen a atypicky rozestaven a hudebníci jsou takřka na dosah, jak ostatně naznačuje podtitul cyklu Hudba zblízka. Při koncertech odpadá bariéra pódia i večerní róby.

Přehled nadcházejících koncertů v rámci abonmá 67. sezony

ST 30. 11. 2022
ST 22. 2. 2023
ST 22. 3. 2023
ST 24. 5. 2023

ÚNOR 2023

St22ÚNO19:00MLADÁ KREV ANEB HUDBA ZBLÍZKA IIKomorní koncert členů Orchestrální akademie a hostů19:00 PODLE ŽÁNRU A STYLU:HomepageAbonentní řady:Mladá krev (MLK)

BŘEZEN 2023

KVĚTEN 2023