Přelom května a června je tradičně obdobím, kdy se Filharmonie Brno snaží dětem a studentům zábavnou formou ukázat krásu hudby, rozvíjet jejich hudební nadání a vztah k hudbě.

Projekt Mozartovy děti, který realizuje Filharmonie Brno společně se Základní uměleckou školou Smetanova 8 v Brně, si klade za cíl vtáhnout děti a mládež všech věkových kategorií do fantastického světa hudby, dát talentovaným žákům možnost vystoupit před zaplněným hledištěm a pomoci těm nejmenším objevit vlastní hudební schopnosti a cit pro hudbu, zkrátka objevit své hudební já. Projekt v podstatě podporuje rozvoj hudebního nadání a dovedností dětí a snaží se rozvíjet jejich vztah k hudbě (nejen klasické).
Program Mozartových dětí zahrnuje vzdělávací akce zaměřené na hudební vnímání mladých posluchačů (workshopy vedené zkušenými lektory), veřejná vystoupení mladých hudebníků z jihomoravských základních uměleckých škol (cimbálové kapely, taneční soubory, big bandy, dechové orchestry a další) na brněnských náměstích a dalších veřejných prostranstvích, prestižní koncerty v Besedním domě, kde mladí sólisté prezentují své umění za doprovodu Filharmonie Brno, a bohatý doprovodný program. Vrcholem je slavnostní koncert, na kterém se „mladí Mozartové“ připojí k filharmonii a společně provedou symfonickou hudbu.

Formulář pro objednání vstupenek za zvýhodněnou cenu pro Základní umělecké školy naleznete zde.

 

Pokyny pro účinkující

Kompletní informace ke Slavnostnímu koncertu najdete zde.

Kompletní informace ke Koncertů dětských sólistů najdete zde.

Harmonogram zkoušek ke stažení zde.

 

Bližší informace a notový materiál – simon.kotvas@filharmonie-brno.cz
Koordinace mladých hudebníků – kristyna.drasilova@filharmonie-brno.cz

 

Seznam koncertů festivalu

Žádný naplánovaný koncert