Dospělí se mohou přihlásit do workshopu, při kterém poznají taje hudby a filharmonického zákulisí, ale třeba i to, jak složité je nastudovat koncert nebo orientovat se v partituře. Vítáni jsou i na sklence vína s dramaturgem a umělci před koncerty v Besedním domě.

Setkání před koncerty

Besední dům (ředitelský salonek), 18:00–18:40 h, před koncerty cyklu Filharmonie doma

Chcete se dozvědět více o tom, co vás čeká na koncertě? Zajímají vás okolnosti vzniku skladeb, osudy jejich autorů, případně jste rádi upozorněni na zajímavé pasáže skladeb, které později uslyšíte? Právě pro vás jsou určena setkání, která se konají před každým koncertem z abonentního cyklu Filharmonie doma. Kromě výkladu dramaturga Filharmonie Brno se při nich můžete setkat se zajímavými osobnostmi, například s šéfdirigentem Dennisem Russellem Daviesem, stálým hostujícím dirigentem Robertem Kružíkem nebo se sólisty spjatými s daným koncertem.

Prohlídky Besedního domu

Termíny dle domluvy

Zkušebny, zásálí, hlaholna, ředitelský salonek, třináctá komnata, pracovna šéfdirigenta… Od sálu po zákulisí, od střechy po sklep. Dejte dohromady skupinu alespoň patnácti zájemců a my vás provedeme Besedním domem, jak jej neznáte.

Mozartův efekt

Koncert (nejen) pro nastávající rodiče

SO 20. DUBNA 2024

Hudba Wolfganga Amadea Mozarta byla podrobena mnoha zkoumáním, která se snažila potvrdit či vyvrátit tezi, že jejím poslechem dochází u dětí, a to i nenarozených, k nárůstu jistých složek inteligence. Tomuto efektu dala doktorka Frances Rauscherová v časopise Nature název Mozartův efekt. Právě ten je tématem každoročního stejnojmenného koncertu, který Filharmonie Brno pořádá především pro nastávající rodiče. Kromě hudby se mohou těšit na výklad muzikoterapeutky, která programem provází. V průběhu koncertu je zajištěno hlídání dětí.

Za půlku na půlku

10. 11. 2023, 26. 1. 2024, 23. 2. 2024, 15. 3. 2024, 26. 4. 2024, 17. 5. 2024, 19:00 h, Besední dům

Máte pocit, že vaše ratolest už dozrála věku, kdy byste ji chtěli zasvětit do krásy symfonických koncertů, ale ještě „neusedí“ celý program? Vybrali jsme pro vás páteční koncerty z cyklu Filharmonie doma, kam ji můžete vzít. První polovinu si užijete společně a po přestávce je pro děti připravena hudební dílna s lektorkou. Program je určen pro děti ve věku 7–12 let a platí pro ně 50% sleva navíc ze sníženého vstupného.

Žádný naplánovaný koncert