„Máme rádi váš orchestr, vaše koncerty, chceme vám být blíž a nějak pomoci…“ – podobné přibývající ohlasy posluchačů inspirované praxí v amerických orchestrech daly podnět ke vzniku komunity Dobrovolníci Filharmonie Brno. Od března roku 2019 tak s orchestrem spolupracuje skupina příznivců, která nabízí svoji pomocnou ruku – korektury, překlady, péče o hostující umělce, provázení Besedním domem, oprava notového materiálu, udržování nádvoří Besedního domu. To je jen malá ukázka činností, se kterými nám dobrovolníci pomáhají.

Díky tomu se mohou setkat se členy orchestru, šéfdirigentem, zahraničními sólisty, nahlédnout do zákulisí i míst Besedního domu, která jsou běžně nepřístupná, poznat lépe chod instituce, přijít na neveřejné zkoušky orchestru.

Činnost dobrovolníků koordinuje zvolený předseda Petr Zahradník. Spolupráce je vždy (jak název napovídá) dobrovolná, přátelská, avšak do jisté míry závazná. Funguje na bázi samostatného společenství, které se řídí samo, není řízeno Filharmonií Brno.

V minulé sezoně dobrovolníci pomohli i s dalšími aktivitami, např. s organizací Brněnské muzejní noci, rozdáváním propagačních materiálů, napekli perníčky pro vánoční koncert nebo nazdobili vánoční stromky. Stali se vítanými společníky hostujících sólistů a provedli je naším městem…

 

Chcete se přidat?

Pokud k nám rádi chodíte a chcete z toho mít navíc dobrý pocit, napište na e-mailovou adresu dobrovolnici@filharmonie-brno.cz.

Seznam členů Dobrovolníků Filharmonie Brno

(ke dni 25.5.2022)

Petr Zahradník

předseda

Vlasta Vilamová

místopředsedkyně

Taťjana Beránková

Tomáš Brunclík

Erika Bukovská

Milada Dušková

Jiří Fadrný

Rudolf Hepp

Zdeněk Chromý

Renata Kellnerová

Nagavalli Subbanna Kiran

Darina Klevarová

Lubor Lacina

Irena Langerová

Jana Majerová

Eliška Maršálková

Mohamed Mowafi

Klára Nečaská

Helena Pavlincová

Iva Ptáčková

Lucie Říhová

Vladimíra Říhová

Jana Strážnická

Jana Šichová

Lucie Šnytová

Tereza Vaisová

Iveta Vernerová

Ivana Votápková

Markéta Ward Bardová

Jana Zahradníková

 

inspirátorka: Janeen Gilliam