„Máme rádi váš orchestr, vaše koncerty, chceme vám být blíž a nějak pomoci…“ – podobné přibývající ohlasy posluchačů inspirované praxí v amerických orchestrech daly podnět ke vzniku komunity Dobrovolníci Filharmonie Brno. Od března roku 2019 tak s orchestrem spolupracuje skupina příznivců, která nabízí svoji pomocnou ruku – korektury, překlady, péče o hostující umělce, provázení Besedním domem, oprava notového materiálu, udržování nádvoří Besedního domu. To je jen malá ukázka činností, se kterými nám dobrovolníci pomáhají.

Díky tomu se mohou setkat se členy orchestru, šéfdirigentem, zahraničními sólisty, nahlédnout do zákulisí i míst Besedního domu, která jsou běžně nepřístupná, poznat lépe chod instituce, přijít na neveřejné zkoušky orchestru.

Činnost dobrovolníků koordinuje zvolený předseda Petr Zahradník. Spolupráce je vždy (jak název napovídá) dobrovolná, přátelská, avšak do jisté míry závazná. Funguje na bázi samostatného společenství, které se řídí samo, není řízeno Filharmonií Brno.

Chcete se přidat? Pokud k nám rádi chodíte a chcete z toho mít navíc dobrý pocit, napište na adresu dobrovolnici@filharmonie-brno.cz

Seznam členů Dobrovolníků Filharmonie Brno

(ke dni 27.3.2019)

Zahradník Petr

předseda

Vilamová Vlasta

místopředsedkyně

Beránková Taťjana

Brunclík Tomáš

Bukovská Erika

Dušková Milada

Fadrný Jiří

Hepp Rudolf

Chromý Zdeněk

Kellnerová Renata

Lacina Lubor

Langerová Irena

Majerová Jana

Maršálková Eliška

Nečaská Klára

Pavlincová Helena

Ptáčková Iva

Říhová Lucie

Strážnická Jana

Šichová Jana

Šnytová Lucie

Vernerová Iveta

Votápková Ivana

Ward Bardová Markéta

Zahradníková Jana

inspirátorka: Janeen Gilliam