Ne14DUBTurné / ZájezdKONZERTHAUS: RAPSODIE V MODRÉM 100 / HOSTOVÁNÍSCHULHOFF Symfonie č. 2
GERSHWIN Rhapsody in Blue
KORNGOLD Symfonie Fis dur
(Turné / Zájezd: NEDĚLE)

Čas

Turné / Zájezd (NEDĚLE)

Popis

Filharmonie Brno míří do Vídně. V Mekce klasické hudby chce přední český orchestr pravidelně představovat program, který na tamních pódiích nezaznívá příliš často. A navíc program, který je orchestru vlastní: kombinace starší a novější hudby autorů evropských a amerických – včetně těch nejsoučasnějších.

 

VSTUPENKY KOUPÍTE ZDE.

S KÓDEM „BRNO50“ ZÍSKÁTE SLEVU 50 %.

Pokud potřebujete poradit, jak slevu získat, obraťte se na náš předprodej, rádi vám pomůžeme.

Můžete se také podívat na návod zde.

 

Pojeďte na koncert s námi. Kromě zvýhodněných vstupenek jsme připravili i autobus, který vás odveze do Vídně a po koncertu zpět.

Podrobnosti najdete zde.

 

Koncert nabitý výročími připomene 100 let od světové premiéry Gershwinovy Rapsodie v modrém, 70 let od prvního provedení Symfonie in Fis Ericha Wolfganga Korngolda (17. října 1954 ve Vídni) a 130 let od narození Ervína Schulhoffa.

Je to také příspěvek k Roku české hudby 2024, kladoucí provokativní otázky: jsme ochotni do kontextu české hudby přijmout německo-židovského pražského rodáka Schulhoffa, jehož mateřštinou byla němčina, ale který se sám k české hudební kultuře aktivně hlásil? A co brněnský rodák Korngold, který, pravda, Brno opustil v útlém věku a svou tvorbu rozvíjel pod zcela jinými vlivy? Kde jsou hranice pro to, čemu říkáme česká hudební kultura?

V neposlední řadě nás ve dvou skladbách čeká propojení jazzu se symfonickou hudbou. Gershwinova Rapsodie v modrém se v tomto ohledu stala revolučním počinem, který zatřásl městem New York, potom celou zemí, a nakonec celým civilizovaným světem, jak napsal Leonard Bernstein… Jedním z důkazů „jazzového otřesu země“ i za oceánem je mj. právě hudba Schulhoffova.

 

ERVÍN SCHULHOFF Symfonie č. 2

GEORGE GERSHWIN Rapsodie v modrém, původní verze pro jazz band

ERICH WOLFGANG KORNGOLD Symfonie in Fis op. 40

Filharmonie Brno

dirigent Dennis Russell Davies klavír

Program koncertu zde

 

TISKOVÁ ZPRÁVA PROJEKTU

 

Koncert se uskuteční za podpory: