Čt18SRP20:00ROMAN DRAGOUN & B-SIDE BAND / FESTIVAL ŠPILBERKNejznámější písně Romana Dragouna s big bandem, komorním orchestrem a sborem v aranžmá Zdeňka Nováka.20:00 velké nádvoří hradu Špilberk

Čas

(ČTVRTEK) 20:00

Popis

Roman Dragoun je zpěvák, klavírista a skladatel, jehož hudba umí vzít dech i pohladit duši. Je známý z působení v kapelách Progres 2 a Futurum, na svém pěveckém kontě má například i titulní roli v muzikálu Jesus Christ Superstar. Jeho vlastní tvorba se blíží k oblasti, ve které se pohybují například Sting, Stevie Wonder nebo Phil Collins. Hudba je to jednoduše melodická, s prvky jazzu, funky a rocku, kterou dokreslují duchovně-poetické texty. Jejich autory jsou převážně zpěvákův otec, malíř František Roman Dragoun, a písecký básník Milan Princ.

Tento unikátní Roman Dragoun Projekt spojuje leadery města Brna ve svých žánrech a čítá celkem 35 hudebníků. Vznikl v produkci festivalu Groove Brno. Aranžmá vybraných Dragounových písní napsal legendární brněnský skladatel, saxofonista a dlouholetý člen Rozhlasového Big Bandu Gustava Broma Zdeněk Novák, který byl nedávno oceněn Českým rozhlasem za celoživotní přínos jazzu.

Orchestr je složen na míru projektu. Rytmiku a dechovou sekci tvoří členové profesionálního big bandu B-Side Band bandleadera Josefa Buchty. Smyčcové party jsou obsazeny členy Filharmonie Brno. Instrumentální složku doplňuje osmičlenný vokální ansámbl Czech Ensemble Baroque Choir, jež projektu přidává zajímavou hudební barvu až s nádechem gospelu.

 

Roman Dragoun zpěv, klávesy

B-Side Band, bandleader Josef Buchta

Czech Ensemble Baroque Choir

členové Filharmonie Brno

dirigent Dan Kalousek

 

Program koncertu ke stažení zde.

 

Místo

velké nádvoří hradu Špilberk

Špilberk 210/1, 662 24 Brno