Čt27ÚN19:00KDO JE NA SVĚTĚ NEJMOCNĚJŠÍ? / FS-JDLEOŠ JANÁČEK Z mrtvého domu, předehra k opeře
MIECZYSŁAW WEINBERG (MOISEJ VAJNBERG) Koncert pro trubku a orchestr op. 94
BOHUSLAV MARTINŮ Kdo je na světě nejmocnější, orchestrální suita z baletu H 133 A
19:00 Kulturní centrum Babylon, Sál StadionAbonentní řady:Filharmonie na Stadionu (FS)

Čas

(ČTVRTEK) 19:00

Kulturní centrum Babylon, Sál Stadion

Kounicova 20

KONCERT LZE KOUPIT V RÁMCI „SEZONY NA MÍRU“. SYSTÉM VÁM AUTOMATICKY ZAPOČÍTÁ SLEVU
20% u 4 různých koncertů   /   30% u 5 koncertů   /   40% u 6 koncertů   /   50% u 7 a více koncertů

LEOŠ JANÁČEK

Z mrtvého domu, předehra k opeře

MIECZYSŁAW WEINBERG (MOISEJ VAJNBERG)

Koncert pro trubku a orchestr op. 94

BOHUSLAV MARTINŮ

Kdo je na světě nejmocnější, orchestrální suita z baletu H 133 A

Lucienne Renaudin Vary trubka

dirigent Robert Kružík

Expresivní předehra k Janáčkově poslední opeře inspirované románem Zápisky z mrtvého domu Fjodora Michajloviče Dostojevského ● připomínka 100. výročí narození Mieczysława Weinberga (1919–1996), významného skladatele polsko-židovského původu, od vypuknutí druhé světové války žijícího v Rusku ● koncert pro trubku (1967), pro jeho závažnost označený Dmitrijem Šostakovičem za symfonii pro trubku a orchestr, v podání mladičké francouzské vycházející hvězdy ● orchestrální suita z jednoaktové baletní grotesky Bohuslava Martinů, premiérované v brněnském Národním divadle 31. ledna 1925 (pod taktovkou Břetislava Bakaly, později prvního šéfdirigenta Filharmonie Brno)

Abonmá tvoří dvě části cyklu:

abonmá Filharmonie na Stadionu (FS)

a abonmá Filharmonie v Janáčkově divadle (JD)

Obě části cyklu je možné zakoupit samostatně.

Abonmá v prodeji od 20/5/2019 od 13.00
jednotlivé vstupenky od 10/6/2019 od 13.00