Dětský divák jako partner účinkujících vtažený do děje a zábavnou formou nabývající informace (nejen) o hudbě. Kontakt s publikem nadřazený nad výchovnou roli, která se odsouvá do podvědomí. Odlehčené prostředky, kterým děti rozumějí a které pobaví i dospělé posluchače – rodiče, prarodiče… S touto základní představou si režisér Rudolf Chudoba podmanil v uplynulých sezonách malé i velké posluchače sobotních dopoledních koncertů a bude ji rozvíjet i v sezoně 2018/2019, pro kterou připravil tři nové tematické pořady, jimiž vás opět provede oblíbený moderátor En.dru – pohotový improvizátor a zdatný beatboxer.

Další dva koncerty přichystali moderátor Petr Kadlec a dirigent Marko Ivanović, sehraná dvojice, která vtipně i erudovaně zprostředkovává díla velikánů hudby dětskému publiku mimo jiné i v České filharmonii. Po úspěšném „záskoku“ v našem Rodinném abonmá v minulé sezoně, kdy strhujícím způsobem představili tvorbu Leoše Janáčka, se tentokrát zaměří na jiné dva skladatelské mistry – Igora Stravinského a Leonarda Bernsteina.

Přehled nadcházejících koncertů v rámci abonmá

DUBEN 2019

So06DUB10:30JEDNÍM DECHEM / RA10:30 Besední důmPODLE ŽÁNRU A STYLU:Akce pro dětiAbonentní řady:Rodinné abonmá (RA)

KVĚTEN 2019

So18KV10:30NA NÁVŠTĚVĚ U LENNYHO aneb ZNÁTE MISTRA BERNSTEINA? / RA10:30 Besední důmPODLE ŽÁNRU A STYLU:Akce pro dětiAbonentní řady:Rodinné abonmá (RA)