Čt17LED19:00"JSEM POHÁDKA..." / FSGLINKA Ruslan a Ludmila, předehra
19:00 Kulturní centrum Babylon, Sál Stadion

(ČTVRTEK) 19:00

MICHAIL GLINKA Ruslan a Ludmila, předehra k opeře

JOSEF SUK Pohádka op. 16, suita pro velký orchestr na motivy hudby k Zeyerově dramatické pohádce Radúz a Mahulena

NIKOLAJ RIMSKIJ-KORSAKOV Šeherezáda, symfonická suita op. 35

dirigent Robert Kružík

• tři populární romantická díla inspirovaná pohádkovými příběhy • Glinkova efektní předehra k opeře Ruslan a Ludmila (1842), vytvořené podle Puškinovy stejnojmenné básnické skladby odehrávající se v bájných dobách ruských bohatýrů za vlády kyjevského knížete Vladimira I. • Sukova suita z roku 1899 na motivy hudby k Zeyerově dramatické pohádce Radúz a Mahulena • čtyřvětá suita Rimského-Korsakova z roku 1888 inspirovaná tajuplným světem a exotickým koloritem pohádek z arabské sbírky Tisíc a jedna noc (o mořeplavci Sindibádovi a jeho korábu, o careviči Kalenderovi, o lásce careviče a princezny a konečně o svátku v Bagdádu, moři a lodi ztroskotavší na Magnetové hoře)

Program koncertu ke stažení: [Download nenalezen]

Abonmá v prodeji od 14/5/2018 (stávajícím abonentům rezervováno do 8/6/2018)
Jednotlivé vstupenky od 4/6/2018

Kulturní centrum Babylon, Sál Stadion