PROSINEC, 2023

St20PRO19:00JIŘÍ PAVLICA 70adventní koncert19:00 Boby CentrumAbonentní řady:Mimořádné koncerty (MK)

Čas

(STŘEDA) 19:00

KONCERT LZE KOUPIT V RÁMCI „SEZONY NA MÍRU“. SYSTÉM VÁM AUTOMATICKY ZAPOČÍTÁ SLEVU
30% u 3 různých koncertů   /   40% u 4 koncertů   /   50% u 5 a více koncertů

Popis

V tempu a proměnlivosti dnešního světa se v každém z nás, dříve nebo později, ozve bytostná touha hledat a nalézat jistoty – v životě, v umění, v každodennosti… Koncert, na který vás chceme pozvat a který se uskuteční v adventním čase, takovou jistotu nabízí.

Jiří Pavlica a Hradišťan patří neodmyslitelně k naší hudební kultuře už několik desetiletí, vystupují na našich i zahraničních pódiích a jsou vždy zárukou vysoké umělecké kvality, vynalézavé a pestré dramaturgie. Také jejich umění a schopnost vést dialogy s hudebníky různých žánrů a objevování nových světů sobě i posluchačům jsou zcela nezaměnitelné.

V tomto duchu se ponese i společný program s dětským sborem Kantiléna a Filharmonií Brno pod taktovkou dirigenta Jakuba Kleckera. Zazní nejen výběr toho nejlepšího z repertoáru Hradišťanu, ale také premiéry nových skladeb Jiřího Pavlici, jehož tvorba se pohybuje napříč hudebním spektrem – od hudby alternativní (jež velmi často vychází z kořenů moravské hudebnosti) až po soudobou hudbu vážnou. A protože si v průběhu večera připomeneme také jeho životní jubileum, nabízí se příležitost pro překvapení v podobě vystoupení mladého talentovaného hosta, který má k oslavenci velmi blízko.

 

Jiří Pavlica & Hradišťan

Kantiléna, sbor dětí a mládeže při Filharmonii Brno

sbormistr Michal Jančík

Filharmonie Brno

dirigent Jakub Klecker

 

Jednotlivé vstupenky jsou v prodeji od 29. 5. 2023, rezervovat si je můžete na 21 dnů, aby bylo možné využít nákupu v rámci Sezony na míru od 19. 6. 2023.

Místo

Boby Centrum

Sportovní 559/2A Brno – Královo Pole 602 00 Brno