První polovina června je již tradičně období, kdy se Filharmonie Brno snaží ukázat krásu hudby dětem a studentům. Zábavnou formou rozvíjí jejich hudební talent a vztah k hudbě. Festival Mozartovy děti se letos koná třináctým rokem.

Projekt Mozartovy děti, který Filharmonie Brno pořádá ve spolupráci se ZUŠ Smetanova 8 v rámci festivalu zábavy „Brno – město uprostřed Evropy“ za podpory Jihomoravského kraje a statutárního města Brna, si klade za cíl nalákat do fantastického světa hudby děti a mládež všech věkových kategorií, dává prostor ostříleným nadaným žákům vystoupit před plným sálem a napomáhá těm nejmenším nalézt jejich vlastní hudební schopnosti a cítění, zkrátka objevit jejich hudební já.

Program festivalu zahrnuje edukační akce zaměřené na hudební vnímání malých posluchačů (workshopy pod vedením zkušených lektorů), veřejná vystoupení mladých hudebníků z jihomoravských ZUŠ (cimbálové muziky, taneční soubory, bigbandy, dechové orchestry ad.) na náměstí Svobody, prestižní koncerty v Besedním domě, na nichž se prezentují dětští sólisté za doprovodu Filharmonie Brno, a mnoho doprovodných akcí. Vyvrcholením je Slavnostní koncert, na němž „mladí Mozarti“ – žáci základních uměleckých škol – usedají do řad brněnských filharmoniků a spolu s nimi se podílejí na interpretaci symfonické hudby.

Slavnostní koncert Mozarových dětí – přihlášky a notový materiál

Letos si „Mladí Mozarti“ zahrají Dvořákovu 8. symfonii společně s orchestrem Filharmonie Brno a pod taktovkou šéfdirigenta Dennise Russella Daviese.

Přihlášky ke stažení

Notový materiál ke stažení

 

Seznam koncertů v rámci festivalu

ČERVEN 2023

Út06ČVN18:00KONCERT DĚTSKÝCH SÓLISTŮ S FILHARMONIÍ BRNO / MOZARTOVY DĚTI18:00 Besední důmFestivaly:Mozartovy děti

Workshopy pro školy v rámci festivalu

29. 5.–1. 6. 2023, termín dle domluvy
začátky vždy v 8:30, 9:30, 10:30 a 11:30 h

Přeneste se s námi do doby, kdy tanec a hudba tvořili nerozlučnou dvojici a prostřednictvím tónů geniálního hudebního skladatele Wofganga Amadea Mozarta s námi pojďte vytvořit atmosféru šlechtických salónů druhé poloviny 18. století.

 

  • lektorky: Michaela Kulísková (hudba) a Gabriela Hrabalová (tanec)
  • délka: 50 minut
  • program je vhodný žákům 1. – 6. třídy
  • cena 70 Kč za žáka (pedagogický doprovod zdarma)
  • info a rezervace: kristyna.drasilova@filharmonie-brno.cz