Přelom května a června je již tradičně období, kdy se Filharmonie Brno snaží ukázat krásu hudby dětem a studentům. Zábavnou formou rozvíjí jejich hudební talent a vztah k hudbě. Festival Mozartovy děti se letos koná devátým rokem.

Projekt Mozartovy děti, který Filharmonie Brno pořádá ve spolupráci se ZUŠ Smetanova 8, si klade za cíl nalákat do fantastického světa hudby děti a mládež všech věkových kategorií, dává prostor ostříleným nadaným žákům vystoupit před plným sálem a napomáhá těm nejmenším nalézt jejich vlastní hudební schopnosti a cítění, zkrátka objevit své hudební já. Podstatou Mozartových dětí je podpora rozvoje hudebního talentu a muzikantských dovedností dětí a snaha rozvinout jejich vztah nejen ke klasické hudbě.

Program Mozartových dětí zahrnuje edukační akce zaměřené na hudební vnímání malých posluchačů (workshopy pod vedením zkušených lektorů), veřejná vystoupení mladých hudebníků z jihomoravských ZUŠ (cimbálové muziky, taneční soubory, bigbandy, dechové orchestry atd.) na náměstích a dalších brněnských prostranstvích, prestižní koncerty v Besedním domě, na nichž se prezentují dětští sólisté za doprovodu Filharmonie Brno, a mnoho doprovodných akcí. Vyvrcholením je Slavnostní koncert, na němž „mladí Mozarti“ – žáci základních uměleckých škol – usedají do řad brněnských filharmoniků a spolu s nimi se podílejí na interpretaci symfonické hudby.

Seznam koncertů v rámci festivalu

KVĚTEN 2019

Čt30KV19:00Májový koncert / MOZARTOVY DĚTIANTONÍN DVOŘÁK Mše D dur „Lužánská“ op. 86
Smíšený sbor „mladých Mozartů“
Filharmonie Brno
19:00 PODLE ŽÁNRU A STYLU:Akce pro dětiFestivaly:Mozartovy děti

ČERVEN 2019

Út04ČV9:00Koncerty pro školáky / MOZARTOVY DĚTIKoncerty pro školáky pořádaní v rámci
festivalu Mozartovy děti
9:00 Besední důmPODLE ŽÁNRU A STYLU:Akce pro dětiFestivaly:Mozartovy děti

Út04ČV10:45Koncerty pro školáky / MOZARTOVY DĚTIKoncerty pro školáky pořádaní v rámci
festivalu Mozartovy děti
10:45 Besední důmPODLE ŽÁNRU A STYLU:Akce pro dětiFestivaly:Mozartovy děti

Čt06ČV18:00Koncert dětských sólistů s Filharmonií Brno / MOZARTOVY DĚTIDětští sólisté - vítězové soutěží
Filharmonie Brno
18:00 Besední důmPODLE ŽÁNRU A STYLU:Akce pro dětiFestivaly:Mozartovy děti

10ČV(ČV 10)9:0014(ČV 14)12:00Workshopy Mozartových dětí / MOZARTOVY DĚTIWorkshopy pro školy a gymnázia9:00 - 12:00 (14) Besední důmPODLE ŽÁNRU A STYLU:Akce pro dětiFestivaly:Mozartovy děti

14ČVallday16HRAJÍ NEJLEPŠÍ SOUBORY ZUŠ JIHOMORAVSKÉHO KRAJE / MOZARTOVY DĚTITři dny hudby na náměstí Svobody v podání souborů ZUŠ z Jihomoravského kraje(Turné / Zájezd) Festivaly:Mozartovy děti

Ne16ČV17:00Slavností koncert Mozartových dětí / MOZARTOVY DĚTIJan Schulmeister klavír (vítěz soutěže Amadeus 2017)
„Mladí Mozarti“ ZUŠ
Filharmonie Brno
dirigent Dennis Russell Davies
17:00 PODLE ŽÁNRU A STYLU:Akce pro dětiFestivaly:Mozartovy děti