Přelom května a června je již tradičně období, kdy se Filharmonie Brno snaží ukázat krásu hudby dětem a studentům. Zábavnou formou rozvíjí jejich hudební talent a vztah k hudbě. Festival Mozartovy děti se letos koná devátým rokem.

Projekt Mozartovy děti, který Filharmonie Brno pořádá ve spolupráci se ZUŠ Smetanova 8, si klade za cíl nalákat do fantastického světa hudby děti a mládež všech věkových kategorií, dává prostor ostříleným nadaným žákům vystoupit před plným sálem a napomáhá těm nejmenším nalézt jejich vlastní hudební schopnosti a cítění, zkrátka objevit své hudební já. Podstatou Mozartových dětí je podpora rozvoje hudebního talentu a muzikantských dovedností dětí a snaha rozvinout jejich vztah nejen ke klasické hudbě.

Program Mozartových dětí zahrnuje edukační akce zaměřené na hudební vnímání malých posluchačů (workshopy pod vedením zkušených lektorů), veřejná vystoupení mladých hudebníků z jihomoravských ZUŠ (cimbálové muziky, taneční soubory, bigbandy, dechové orchestry atd.) na náměstích a dalších brněnských prostranstvích, prestižní koncerty v Besedním domě, na nichž se prezentují dětští sólisté za doprovodu Filharmonie Brno, a mnoho doprovodných akcí. Vyvrcholením je Slavnostní koncert, na němž „mladí Mozarti“ – žáci základních uměleckých škol – usedají do řad brněnských filharmoniků a spolu s nimi se podílejí na interpretaci symfonické hudby.

Seznam koncertů v rámci festivalu

ČERVEN 2019

Út04ČV9:00Koncerty pro školáky / FB DĚTEMKoncerty pro školáky pořádaní v rámci
festivalu Mozartovy děti
9:00 Besední důmPODLE ŽÁNRU A STYLU:Akce pro dětiFestivaly:Mozartovy děti

Út04ČV10:40Koncerty pro školáky / FB DĚTEMKoncerty pro školáky pořádaní v rámci
festivalu Mozartovy děti
10:40 Besední důmPODLE ŽÁNRU A STYLU:Akce pro dětiFestivaly:Mozartovy děti

11ČV(ČV 11)8:4014(ČV 14)12:00Kreativní hudební dílny pro děti / FB DĚTEMWorkshopy pro školy8:40 - 12:00 (14) Besední důmPODLE ŽÁNRU A STYLU:Akce pro dětiFestivaly:Mozartovy děti