St05ÚNO19:00MLADÁ KREV aneb HUDBA ZBLÍZKA IIKomorní koncert členů Orchestrální akademie Filharmonie Brno a hostů19:00 Besední dům

Čas

(STŘEDA) 19:00

Popis

Orchestrální akademie Filharmonie Brno (OAFB) je projekt, který umožňuje mladým talentovaným hudebníkům – studentům či čerstvým absolventům hudebních škol přijímaným na základě výběrového řízení – získat orchestrální praxi v profesionálním tělese. Filharmonie si touto cestou vychovává nové generace hráčů, kteří jednou mohou usednout do jejích řad. OAFB má za sebou šest sezon fungování a její plody jsou již nyní zjevné: někteří její absolventi jsou už členy našeho orchestru, jiní se do něj pravidelně vrací vypomáhat. Význam a cennost této zkušenosti pro umělecký růst mladých hudebníků i pro budoucnost orchestru je tak nezpochybnitelný.

Cyklus Mladá krev si v uplynulých sezonách získal početné publikum, které oceňuje mladicky strhující projevy účinkujících, atraktivní rozmanitý repertoár a v neposlední řadě i podmanivou atmosféru těchto koncertů, při nichž je sál Besedního domu intimně nasvícen, atypicky rozestaven a hudebníci jsou v něm takřka na dosah, jak ostatně naznačuje podtitul cyklu Hudba zblízka. Při koncertech odpadá bariéra pódia i večerní róby. Stalo se však již tradicí, že na koncertech Mladé krve vystupují i bývalí členové OAFB nebo další hosté.

 

Aktuální informace o účinkujících a programu budou zveřejněny zhruba měsíc před konáním koncertu.

 

Abonmá i jednotlivé vstupenky v prodeji od 27. 5. 2024

Koncerty není možné koupit v rámci Sezony na míru.

Místo

Besední dům

Komenského náměstí 534/8, Brno