Ever wonder what to do when you are late or when to clap? Don´t be affraid, you are not alone and we are glad to advice you!

Is there a dress code?

No, there is not. You shloud be dressed smartly, presentable, but also comfortable. Need an advice? Watch our video with Mr. Ladislav Špaček.

May I bring my children?

Chidren are welcome. You should take into consideration their age. Choose Family concerts if you are not sure about a typical subscription concert which can be about 2 hours long. Family concert are meant for children, they are funny and easy. You are welcome to visit our webiste – section Children events – if you are interested.

Kde mohu zaparkovat?

V parkovacím domě Domini park v Husově ulici, který je od Besedního domu vzdálený zhruba 5 minut pěší chůze. Další možností jsou dva parkovací domy vzdálené 10 minut chůze – parkování u Janáčkova divadla nebo na rohu Koliště a Kounicovy ulice. V případě koncertu na Stadionu vám nezbývá než se spolehnout na kapacitu, kterou nabízejí okolní ulice a parkoviště, ale pozor, bývají dost plné.

V kolik hodin se otevírá Besední dům?

Besední dům i sál Stadionu otevírá ¾ hodiny před začátkem koncertu.

Mohu čekat v Besedním domě zda-li se neuvolní lístek, když je koncert vyprodaný?

Určitě. Pokud je koncert vyprodán, nabízíme vstupenky Stání +. Pořídíte je za 200 Kč a pokud zůstane chvíli před začátkem koncertu prázdné místo v sále, uvaděčka vás na něj usadí. Případně vám rádi nabídneme vstupenky, které se mohou uvolnit na poslední chvíli.

Co se stane, když ztratím svoji vstupenku?

Pokud jste ji kupovali on-line, najdeme ji a znovu vytiskneme. To bohužel neplatí při zakoupení vstupenky v předprodeji, systém nedokáže vaši vstupenku dohledat a ta tedy propadá. Naši uvaděči se vám ale budou snažit vyjít vstříc, mohou vám mimo jiné prodat vstupenku na Stání +.

Mohu vrátit či vyměnit svůj lístek?

Stornování vstupenky v podobě vrácení finanční částky není možné. Vstupenku lze vrátit (nejpozději 6 dnů před koncertem) výměnou za jinou vstupenku ve stejné nebo vyšší cenové hodnotě.

Předplatné není možné vrátit po zahájení abonentního cyklu. Abonentní vstupenka je však přenosná. V případě, že některý z koncertů nemůžete navštívit, lze ji nabídnout nebo zapůjčit jiné osobě. Uděláte radost a vaše místo nezůstane prázdné.

Prodáváte programy?

Ano, před koncertem za 20 Kč.

Je nějaké místo, kde si mohu bezpečně uložit své zavazadlo?

Rádi vám ho uložíme v šatně.

Dostanu se do sálu, když mám zpoždění?

Pokud nestíháte začátek koncertu, přijďte i tak. Uvaděč vás vpustí do sálu v pravou chvíli, většinou po skončení první skladby, kdy lidé tleskají. Máte-li velké zpoždění, i přesto nezoufejte. Většina koncertů má dvacetiminutovou pauzu, můžete tedy přijít na druhou půlku večera.

Mohu si vzít do sálu občerstvení?

Většina koncertů má dvacetiminutovou pauzu. Jak v Besedním domě, tak na Stadionu se během ní můžete občerstvit. K dispozici je bar s nápoji a drobnými pochutinami. Do sálu ale občerstvení nepatří, zde si vychutnávejte pouze umělecký zážitek.

Mohu natáčet a pořizovat foto z koncertu?

V průběhu koncertu je striktně zakázáno pořizovat fotografie či videozáznam. Všechny koncerty zaznamenává filharmonický fotograf, máte-li tedy zájem o snímky, kontaktujte nás.

Jak dlouhá je přestávka?

Přestávka trvá zpravidla 20 minut.

Kdy mám tleskat?

Na koncertech klasické hudby se netleská po jednotlivých větách skladby, ale až na jejím konci. Pokud si nejste jistí, je dobré vyčkat až, začnou tleskat ostatní posluchači.

Mohu získat autogram sólisty či dirigenta?

Pokud chcete získat autogram umělce, obraťte se prosím před koncertem nebo v přestávce na některého z našich uvaděčů, poradí vám.