Ne07KVĚ10:00Ne12:00DĚTSKÁ MUZIKOLOGICKÁ KONFERENCE - ZRUŠENOke 150. výročí založení Besedního domu10:00 - 12:00 Besední dům

(NEDĚLE) 10:00 - 12:00

Vážené děti, vážení dospělí,

je nám to líto, ale kvůli nemoci musím nedělní Dětskou muzikologickou konferenci zrušit.

Omlouváme se vám za případné komplikace.

Filharmonie Brno svými edukačními aktivitami dlouhodobě podporuje především hudební dovednosti a znalosti dětí ve školách i školkách. V našem dalším projektu si však školáci budou moci vyzkoušet/procvičit/osvojit i nové dovednosti sahající za běžný rozsah hudební výchovy – kritiku textu, vyhledávání a ověřování informací, rétoriku či informatiku.

7. května se totiž Besední dům promění na nové badatelské centrum, kde proběhne 1. dětská muzikologická konference

Na výběru tématu, zpracování informací, tvorbě prezentace i samotném rétorickém výkonu se mohou podílet celé třídy, menší kolektivy nebo dokonce jednotlivci.

Okruh témat je obrovský a limitovat Vás bude pouze období. Konference se váže k 150. výročí postavení Besedního domu a vy si můžete vybrat jakékoliv české, ideálně moravské, hudební téma od roku 1850 prakticky do současnosti. Prozkoumat můžete skladatele a hudebníky kostelů, kulturních institucí a spolků z okolí, slavné rodáky nebo absolventy Vašich škol. Pokud byste se s Vašimi žáky této akce rádi zúčastnili, ale nemůžete najít vhodné téma, nebo byste si rádi nechali poradit co a kde najít, klidně se na nás obraťte a my se Vám pokusíme pomoct.

Není třeba se bát. Příspěvky dětí by měly být prezentovány v délce 4-10 minut. K dispozici bude technická podpora a navzájem si s dětmi vytvoříme příjemné publikum. Navíc společně nakoukneme do různých zákoutí Besedního domu i naproti stojícího Pražákova paláce, který náš „společný architekt“ Theophil von Hansen vystavěl jen o rok později. A co víc – čeká nás i hudební překvapení!

Akce je určena dětem ve věku 7-14 let. Hlásit se mohou základní školy a základní umělecké školy. Přihlášky můžete podávat na https://forms.gle/6rA4YoSFVwMxTyAa7

Další informace a otázky Vám odpoví kolegyně Magdalena Dostálová na magdalena.dostalova@filharmonie-brno.cz

Konference je pořádána ve spolupráci s Nadací Leoše Janáčka.