KVĚTEN, 2023

Ne07KVĚ10:0012:00DĚTSKÁ MUZIKOLOGICKÁ KONFERENCEke 150. výročí založení Besedního domu10:00 - 12:00 Besední důmPODLE ŽÁNRU A STYLU:Edukace - Pro základní a střední školyFestivaly:Besední dům 150

Čas

(NEDĚLE) 10:00 - 12:00

Popis

Filharmonie Brno svými edukačními aktivitami dlouhodobě podporuje především hudební dovednosti a znalosti dětí ve školách i školkách. V našem dalším projektu si však školáci budou moci vyzkoušet/procvičit/osvojit i nové dovednosti sahající za běžný rozsah hudební výchovy – kritiku textu, vyhledávání a ověřování informací, rétoriku či informatiku.

7. května se totiž Besední dům promění na nové badatelské centrum, kde proběhne 1. dětská muzikologická konference

Na výběru tématu, zpracování informací, tvorbě prezentace i samotném rétorickém výkonu se mohou podílet celé třídy, menší kolektivy nebo dokonce jednotlivci.

Okruh témat je obrovský a limitovat Vás bude pouze období. Konference se váže k 150. výročí postavení Besedního domu a vy si můžete vybrat jakékoliv české, ideálně moravské, hudební téma od roku 1850 prakticky do současnosti. Prozkoumat můžete skladatele a hudebníky kostelů, kulturních institucí a spolků z okolí, slavné rodáky nebo absolventy Vašich škol. Pokud byste se s Vašimi žáky této akce rádi zúčastnili, ale nemůžete najít vhodné téma, nebo byste si rádi nechali poradit co a kde najít, klidně se na nás obraťte a my se Vám pokusíme pomoct.

Není třeba se bát. Příspěvky dětí by měly být prezentovány v délce 4-10 minut. K dispozici bude technická podpora a navzájem si s dětmi vytvoříme příjemné publikum. Navíc společně nakoukneme do různých zákoutí Besedního domu i naproti stojícího Pražákova paláce, který náš „společný architekt“ Theophil von Hansen vystavěl jen o rok později. A co víc – čeká nás i hudební překvapení!

Akce je určena dětem ve věku 7-14 let. Hlásit se mohou základní školy a základní umělecké školy. Přihlášky můžete podávat na https://forms.gle/6rA4YoSFVwMxTyAa7

Další informace a otázky Vám odpoví kolegyně Magdalena Dostálová na magdalena.dostalova@filharmonie-brno.cz

 

Konference je pořádána ve spolupráci s Nadací Leoše Janáčka.

 

 

 

Místo

Besední dům

Komenského náměstí 534/8, Brno

Pořádající

Filharmonie Brno