21ŘÍJ19:00DER TURM ZU BABEL / EXPOZICE NOVÉ HUDBYMAURICIO KAGEL Der Turm zu Babel
MEREDITH MONK Three Heavens and Hells
JOHN CAGE Song Books
Eva Šušková zpěv, sbormistryně Peter Mazalán zpěv, scénická realizace, Schola minor

(PÁTEK) 19:00

MAURICIO KAGEL Der Turm zu Babel česká premiéra

MEREDITH MONK Three Heavens and Hells česká premiéra

JOHN CAGE Song Books

Eva Šušková zpěv, sbormistryně

Peter Mazalán zpěv, scénická realizace

Schola minor (Sylvia Urdová, Júlia Urdová, Katarína Ďurdinová, Dominika Hanko, Lenka Deáková)

Vystoupení této pěvecké dvojice často překračuje rámec tradičních komorních koncertů, interpreti využívají rozmanité možnosti architektury míst, v nichž účinkují. Kagelovo vokální dílo Babylonská věž (Der Turm zu Babel) je cyklem mistrovského vyobrazení úryvku starého zákona v sedmnácti jazykových variacích. Naproti tomu vokální cyklus Three Heavens and Hells vycházející z textových předloh vytvořených dětmi představuje vůči Kagelově skladbě jasný protipól na více úrovních. Skladby z cyklu Song Books přesouvají podle instrukcí účinkující po jevišti, hledišti i zákulisí. Kde hudba ztichne, zůstává pohyb.

Provedení Kagelovy skladby je opět přizpůsobeno novému prostoru. Propojení tradiční koncertní situace s putováním po architektonických zákoutích Besedního domu přinese posluchačům nezvyklý a inspirativní zážitek.