ÚNOR, 2024

St28ÚNO19:00CHRISTIAN SANDS TRIOChristian Sands klavír
Yasushi Nakamura kontrabas
Clarence Penn bicí
19:00 Besední důmPODLE ŽÁNRU A STYLU:Jazz and world musicAbonentní řady:Jazz & World Music (JWM)

Čas

(STŘEDA) 19:00

KONCERT LZE KOUPIT V RÁMCI „SEZONY NA MÍRU“. SYSTÉM VÁM AUTOMATICKY ZAPOČÍTÁ SLEVU
30% u 3 různých koncertů   /   40% u 4 koncertů   /   50% u 5 a více koncertů

Popis

Pianista Christian Sands je firemním hráčem značky Steinway a nejen proto mu bude prostředí Besedního domu, jemuž vévodí dva nástroje řady D tohoto renomovaného výrobce, parádně sedět. K tomu, aby se ale téměř třímetrové křídlo patřičně rozeznělo, je potřeba šikovných prstů. Právě takové má Christian Sands, rodák z Connecticut a vyhlášený postbopový „dávač“.

Jméno si udělal už jako jako dvacátník po boku vyhlášených kapelníků, řadu let koncertoval a nahrával s kapelami Christiana McBridea Inside Straight a Trio, spolupracoval s Gregory Porterem, Geri Allen, Esperanzou Spalding a mnoha dalšími. Paralelně se věnoval vlastní hudbě, v níž i dnes vkusně propojuje hluboké jazzové kořeny se současnou hudbou s důrazem na tzv. „Black American Music“, tj. blues, R´n´B, gospel a hip hop. Svoji třetí sólovou desku „Be Water“ vydal v létě roku 2020 a získal za ni i přes všechny covidové trable nominaci na cenu Grammy. Album se zaobírá klidnou silou vody a podobně vyznívá hra Christiana Sandse. Dokáže na jedné straně meandrovat harmoniemi, na straně druhé klidně bourat hudební překážky nebo roztáčet kapelovou souhru jako lopatky turbín. Právě hudba z této nahrávky bude vévodit repertoáru pro dnešní večer. Sandse doprovodí jeho dlouholetí spoluhráči Yasushi Nakamura (kontrabas) a Clarence Penn (bicí).

 

Christian Sands Trio

Christian Sands klavír

Yasushi Nakamura kontrabas

Clarence Penn bicí

 

ONLINE obnovení abonentního místa stávajících abonentů je možné ihned po vytvoření rezervace, o níž jsou abonenti informováni e-mailem.

Online nákup lze provést i se slevou pro seniory, studenty a další skupiny s nárokem na slevu. Ušetřete čas a obnovte si své abonmá z klidu domova.

Abonmá v předprodeji Filharmonie Brno zakoupíte od 29. 5. 2023, 12:00.

Jednotlivé vstupenky a Sezona na míru v prodeji od 19. 6. 2023, 12:00.

Místo

Besední dům

Komenského náměstí 534/8, Brno