Ne02DUB19:00AŤ MÉ SRDCE HOŘÍMUSIL Stabat Mater19:00 Katedrála sv. Petra a Pavla

Čas

(NEDĚLE) 19:00

LZE KOUPIT SE SLEVOU „FESTIVAL NA MÍRU“. SYSTÉM VÁM AUTOMATICKY ZAPOČÍTÁ SLEVU PŘI KOUPI
2 různých koncertů -20%   /   3 koncertů -30% / 4 koncertů -40%   /   5 a více koncertů -50%

Popis

Podařilo se nám vyjednat 20 přístavků na nedělní vyprodaný koncert. A kromě toho ještě 20 exkluzivních míst na sezení na kůru. Všech 40 vstupenek pustíme do podeje přesně v 16.00, fyzicky i online.

Přístavky zakoupíte v této události, vstupenky na kůr zde.

Text středověké sekvence Stabat Mater není popisem Kristových pašijí či bolestí jeho matky, ale rozsáhlou zpívanou modlitbou. Dej, ať mohu trpět, plakat, hořet. Takto se mohl v tichosti modlit i dlouholetý varhaník brněnské katedrály František Musil, tichý a pokorný skladatel, jehož zhudebnění nyní ožije po dlouhých desetiletích.

Společný zpěv – ať už v klášterech, na kostelních kůrech a od 19. století i v dalších společenských formách – měl v Brně vždy klíčové postavení, což se týká i Velikonočního festivalu. Proto po unikátním společném provedení Schnittkeho Koncertu pro sbor v roce 2019 je pozapomenuté Musilovo Stabat Mater vítanou příležitostí, aby přední brněnské smíšené sbory spojily síly nejen své, ale též ve spolupráci s Filharmonií Brno.

 

FRANTIŠEK MUSIL Stabat Mater

 

Lucie Kašpárková soprán

Jarmila Balážová mezzosoprán

Martin Javorský tenor

František Zahradníček bas

spojené brněnské sbory: Ars Brunensis, Ensemble Versus, Gaudeamus Brno, Pěvecký sbor Masarykovy univerzity, Vox Iuvenalis

Filharmonie Brno

dirigent Tomáš Krejčí

 

Obsazení orchestru ke stažení zde.

 

Místo

Katedrála sv. Petra a Pavla

Petrov 9, 602 00 Brno