Vstupenky

Zatoužili jste po hudbě na poslední chvíli a nemáte vstupenku? Můžete si ji koupit na místě. Besední dům i Janáčkovo divadlo otevírá ¾ hodiny před začátkem koncertu. Na místě můžete zaplatit v hotovosti i platební kartou. Pokud je koncert vyprodán, nabízíme vstupenky Stání +. Pořídíte je za 190 Kč a pokud zůstane chvíli před začátkem koncertu prázdné místo v sále, uvaděčka vás na něj usadí. V každém případě stojí za to přijít – když se do prodeje uvolní na poslední chvíli vstupenky, rádi vám je nabídneme.

V průběhu koncertu je striktně zakázáno pořizovat fotografie či videozáznam. Všechny koncerty zaznamenává filharmonický fotograf, máte-li tedy zájem o snímky, kontaktujte nás.

Ztratili jste nebo zapomněli vaši vstupenku? Nevadí, přijďte i tak. Pokud jste ji kupovali on-line, najdeme ji a znovu vytiskneme. To bohužel neplatí při zakoupení vstupenky v předprodeji, systém nedokáže vaši vstupenku dohledat a ta tedy propadá. Naši uvaděči se vám ale budou snažit vyjít vstříc, mohou vám mimo jiné prodat vstupenku na Stání +.

Doprava

Pokud jedete na koncert autem, můžete zaparkovat v parkovacím domě Domini park v Husově ulici, který je od Besedního domu vzdálený zhruba 5 minut pěší chůze. Další možností jsou dva parkovací domy vzdálené 10 minut chůze – parkování u Janáčkova divadla nebo na rohu Koliště a Kounicovy ulice. V případě koncertu v Janáčkově divadle můžete využít JD parking, který se nachází přímo pod Janáčkovým divadlem a který je výtahem propojen přímo s foyer Janáčkova divadla.

Přijedete-li vlakem na Hlavní nádraží, dostanete se k Besednímu domu přibližně za 15 minut, využít můžete i tramvaje 4, 9 a 12 jedoucí na Českou ulici či na Moravské náměstí.

Jak Besední dům, tak Janáčkovo divadlo jsou pár metrů od zastávek MHD. Besední dům je nejlépe dostupný z dopravního uzlu Česká.

Pokud jste přijeli zdaleka a máte s sebou zavazadlo, nevadí. Můžete si ho nechat v šatně.

Nestíháte začátek koncertu a víte, že se opozdíte? Nevadí, přijďte i tak. Uvaděč vás vpustí do sálu v pravou chvíli, většinou po skončení první skladby, kdy lidé tleskají. Máte-li velké zpoždění, nezoufejte ani tak. Většina koncertů má dvacetiminutovou pauzu, můžete tedy přijít na druhou půlku večera.

Při koncertu a o pauze

Jste-li na koncertu klasické hudby poprvé, dovolíme si jednu drobnou radu: netleská se po jednotlivých větách skladby, ale až na jejím konci. Pokud si nejste jistí, je dobré vyčkat až, začnou tleskat ostatní posluchači.

Většina koncertů má dvacetiminutovou pauzu. Jak v Besedním domě, tak v Janáčkově divadle se během ní můžete občerstvit. K dispozici je bar s nápoji a drobnými pochutinami.

Pokud chcete získat autogram umělce, obraťte se prosím před koncertem nebo v přestávce na některého z našich uvaděčů, poradí vám.