Cyklus v Besedním domě probíhající v tříkoncertním režimu středa-čtvrtek-pátek je ukotven převážně v klasicistně-romantickém repertoáru a nabízí z něj známé skladby i „objevy“; v dramaturgicky jedinečných počinech za účasti prvotřídních zahraničních i tuzemských umělců připomíná několik významných výročí v sezoně 2019/2020 (Ludwig van Beethoven, Antonín Rejcha, Antonín Vranický).

Přehled nadcházejících koncertů v rámci abonmá nové 64. sezony

PROSINEC 2019

St04PRO19:30BEETHOVEN: KLAVÍRNÍ KONCERTY č. 1 & 2 & 3 / FBD I / STÁNÍ +LUDWIG van BEETHOVEN Klavírní koncert č. 1 C dur op. 15
Klavírní koncert č. 2 B dur op. 19
Klavírní koncert č. 3 c moll op. 37
Elisabeth Leonskaja klavír
19:30 Besední důmAbonentní řady:Filharmonie doma I (FBD I)

Čt05PRO19:30BEETHOVEN: KLAVÍRNÍ KONCERTY č. 1 & 2 & 3 / FBD I / STÁNÍ +LUDWIG van BEETHOVEN Klavírní koncert č. 1 C dur op. 15
Klavírní koncert č. 2 B dur op. 19
Klavírní koncert č. 3 c moll op. 37
Elisabeth Leonskaja klavír
19:30 Besední důmAbonentní řady:Filharmonie doma I (FBD I)

06PRO19:30BEETHOVEN: KLAVÍRNÍ KONCERTY č. 1 & 2 & 3 / FBD I / STÁNÍ +LUDWIG van BEETHOVEN Klavírní koncert č. 1 C dur op. 15
Klavírní koncert č. 2 B dur op. 19
Klavírní koncert č. 3 c moll op. 37
Elisabeth Leonskaja klavír
19:30 Besední důmAbonentní řady:Filharmonie doma I (FBD I)

St11PRO19:30BEETHOVEN: KLAVÍRNÍ KONCERTY č. 4 & 5 / FBD I / STÁNÍ +LUDWIG van BEETHOVEN Klavírní koncert č. 4 g moll op. 58
Klavírní koncert č. 5 Es dur op. 73 „Císařský“
Elisabeth Leonskaja klavír
19:30 Besední důmAbonentní řady:Filharmonie doma I (FBD I)

Čt12PRO19:30BEETHOVEN: KLAVÍRNÍ KONCERTY č. 4 & 5 / FBD I / STÁNÍ +LUDWIG van BEETHOVEN Klavírní koncert č. 4 g moll op. 58
Klavírní koncert č. 5 Es dur op. 73 „Císařský“
Elisabeth Leonskaja klavír
19:30 Besední důmAbonentní řady:Filharmonie doma I (FBD I)

13PRO19:30BEETHOVEN: KLAVÍRNÍ KONCERTY č. 4 & 5 / FBD I / STÁNÍ +LUDWIG van BEETHOVEN Klavírní koncert č. 4 g moll op. 58
Klavírní koncert č. 5 Es dur op. 73 „Císařský“
Elisabeth Leonskaja klavír
19:30 Besední důmAbonentní řady:Filharmonie doma I (FBD I)

LEDEN 2020

St15LED19:30Z NOVÉ ŘÍŠE DO SVĚTA / FBD IJAN NOVÁK Elegantiae tripudiorum, symphonia minore
ANTONÍN VRANICKÝ Houslový koncert C dur
PAVEL VRANICKÝ Velká charakteristická symfonie c moll
věnovaná míru s Francouzskou republikou op. 31
19:30 Besední důmAbonentní řady:Filharmonie doma I (FBD I)

Čt16LED19:30Z NOVÉ ŘÍŠE DO SVĚTA / FBD IJAN NOVÁK Elegantiae tripudiorum, symphonia minore
ANTONÍN VRANICKÝ Houslový koncert C dur
PAVEL VRANICKÝ Velká charakteristická symfonie c moll
věnovaná míru s Francouzskou republikou op. 31
19:30 Besední důmAbonentní řady:Filharmonie doma I (FBD I)

17LED19:30Z NOVÉ ŘÍŠE DO SVĚTA / FBD IJAN NOVÁK Elegantiae tripudiorum, symphonia minore
ANTONÍN VRANICKÝ Houslový koncert C dur
PAVEL VRANICKÝ Velká charakteristická symfonie c moll
věnovaná míru s Francouzskou republikou op. 31
19:30 Besední důmAbonentní řady:Filharmonie doma I (FBD I)

ÚNOR 2020

St05ÚN19:30LENORA / FBD IANTONÍN REJCHA Lenora,
velký hudební obraz pro sóla, sbor a orchestr
na text balady Gottfrieda Augusta Bürgera
19:30 Besední důmAbonentní řady:Filharmonie doma I (FBD I)

Čt06ÚN19:30LENORA / FBD IANTONÍN REJCHA Lenora,
velký hudební obraz pro sóla, sbor a orchestr
na text balady Gottfrieda Augusta Bürgera
19:30 Besední důmAbonentní řady:Filharmonie doma I (FBD I)

07ÚN19:30LENORA / FBD IANTONÍN REJCHA Lenora,
velký hudební obraz pro sóla, sbor a orchestr
na text balady Gottfrieda Augusta Bürgera
19:30 Besední důmAbonentní řady:Filharmonie doma I (FBD I)

BŘEZEN 2020

St18BŘE19:30JUPITER A NEDOKONČENÁ / FBD IFRANZ SCHUBERT Symfonie č. 8 h moll „Nedokončená“
ROBERT SCHUMANN Introdukce a Allegro appassionato op. 92
WOLFGANG AMADEUS MOZART Symfonie č. 41 C dur KV 551 „Jupiter“
19:30 Besední důmAbonentní řady:Filharmonie doma I (FBD I)

Čt19BŘE19:30JUPITER A NEDOKONČENÁ / FBD IFRANZ SCHUBERT Symfonie č. 8 h moll „Nedokončená“
ROBERT SCHUMANN Introdukce a Allegro appassionato op. 92
WOLFGANG AMADEUS MOZART Symfonie č. 41 C dur KV 551 „Jupiter“
19:30 Besední důmAbonentní řady:Filharmonie doma I (FBD I)

20BŘE19:30JUPITER A NEDOKONČENÁ / FBD IFRANZ SCHUBERT Symfonie č. 8 h moll „Nedokončená“
ROBERT SCHUMANN Introdukce a Allegro appassionato op. 92
WOLFGANG AMADEUS MOZART Symfonie č. 41 C dur KV 551 „Jupiter“
19:30 Besední důmAbonentní řady:Filharmonie doma I (FBD I)