Čt14BŘE19:30PARIS, PARIS / FBD IIMOZART Symfonie č. 31 D dur „Pařížská“
MAŘATKA Luminarium
WIDOR Varhanní symfonie č. 3 e moll
19:30 Besední důmPODLE ŽÁNRU A STYLU:Symfonická hudba,Instrumentální koncerty,20. A 21. Století,Romantismus,KlasicismusAbonentní řady:Filharmonie doma II „Klasicky i moderně“ (FBD II)

Čas

(ČTVRTEK) 19:30

Místo

Besední dům

Komenského náměstí 534/8, Brno

Popis

WOLFGANG AMADEUS MOZART Symfonie č. 31 D dur KV 297 „Pařížská“

KRYŠTOF MAŘATKA Luminarium, koncert pro klarinet a orchestr

CHARLES-MARIE WIDOR Symfonie č. 3 e moll op. 69 pro varhany a orchestr

 

Michel Lethiec klarinet

Christian Schmitt varhany

Filharmonie Brno

dirigent Jiří Rožeň

 

  • Paříž jako dramaturgické pojítko programu: Mozartova Pařížská symfonie, český autor Kryštof Mařatka (1972) usazený v Paříži a pařížský pozdně romantický skladatel a varhaník Charles-Marie Widor • Mařatkova „mozaika 27 fragmentů tradiční hudby z celého světa“ zkomponovaná v roce 2002 pro francouzského klarinetistu Michela Lethieca • před koncertem beseda se skladatelem s ukázkami původních nahrávek poslouživších dílu jako inspirační zdroje • Widorova dvouvětá varhanní symfonie z roku 1894 se sólistou Christianem Schmittem, mj. dvorním varhaníkem Bamberských symfoniků, častým spolupracovníkem Magdaleny Kožené, pravidelným hostem Berlínských filharmoniků či Salcburského festivalu, držitelem ceny ECHO Klassik za nahrávku Widorových varhanních symfonií…

 

Před koncertem se můžete setkat s Kryštofem Mařatkou. Představí vám svůj klarinetový koncert „Luminarium“ zkomponovaný pro Michela Lethieca, který jej v Brně přednese. „Skladba je kaleidoskopem harmonií a zvuků z celého světa, jakousi stručnou antologií, která se inspiruje hudebními projevy různých oblastí na Zemi,“ říká autor. Mezi posluchače zavítá i zmíněný Michel Lethiec a dirigent Jiří Rožeň.

Setkání se uskuteční od 18.15 do 19.00 hod v ředitelském salonku. Kapacita je omezená, proto je třeba se zaregistrovat na e-mailu gabriela.vojtickova@filharmonie-brno.cz.

 

Obsazení orchestru: [Download nenalezen]

Program koncertu ke stažení: [Download nenalezen]

 

Pořádající

Filharmonie Brno

Besední důmKomenského náměstí 534/8, Brno