Po09ČVC(ČVC 9)9:0013(ČVC 13)16:00MELODIE FILMOVÉHO SVĚTA9:00 - 16:00 (13) Besední dům

9 (PONDĚLÍ) 9:00 - 13 (PÁTEK) 16:00

Hudebně – výtvarný kurz Filharmonie Brno a Moravské galerie určený dětem ve věku 6-12 let.

Sté výročí narození geniálního hudebního skladatele a popularizátora klasické hudby nám v letošním roce poskytuje široké spektrum podnětů, nápadů a inspirací pro naše už tradiční hudebně-výtvarné dílny, které budou již potřetí probíhat na půdě Besedního domu a Umělecko-průmyslového muzea.

Během pěti dnů se podíváme „Leonardovýma“ očima na hudbu a umění pěti staletí. Budeme hrát, zpívat, malovat, tvořit a popustíme uzdu naší fantazie daleko za hranice všedních dnů. Prostřednictvím hravé a zábavné formy představíme dětem koncertní sál a uměleckou galerii jako přátelská místa, kam se budou rády vracet.

Děti si vyzkouší, jaké je to být sólovým hráčem i jak se spolupracuje v orchestru, budeme hrát na nástroje orffovského instrumentáře i na vlastní tělo. Pestrost a barevné tóny nebudeme hledat jen v hudbě, ale i v malířské paletě a v obrazovém fondu Moravské galerie.

Co se s dětmi naučíme, na co přijdeme a co vytvoříme, to Vám, rodičům, předáme na závěrečném setkání v poslední den konání kurzu v 15:00 hodin.

Těší se na Vás lektorky Michaela Kulísková, Kristýna Drášilová a Olga Búciová.

Termín kurzu: 9. – 13. 7. 2018

Délka trvání: 9:00 – 16:00. Každý den děti stráví tři hodiny v každé instituci, mezi tím je pro ně připravený oběd v Hotelu Slavia.

Místo konání: Besední dům – sídlo Filharmonie Brno, Pražákův palác – sídlo Moravské galerie, společné nádvoří a nejbližší okolí (park na Špilberku)

Max. počet dětí na jednu skupinu: 20, organizujeme 2 skupiny, které se vymění po obědové pauze.

Cena: 2200,- Kč

Termín přihlášek: do 25.6.2018

Bližší informace a příjem přihlášek:

e-mail: lucie.sykorova@filharmonie-brno.cz, telefon 605 833 021.