26LIS10:0013:00MASTERCLASS / MATT HAIMOWITZ / VIOLONCELLOOrchestrální akademie Filharmonie Brno - mistrovské kurzy10:00 - 13:00 Besední důmAbonentní řady:Mladá krev (MLK)

Čas

(PÁTEK) 10:00 - 13:00

Místo

Besední dům

Komenského náměstí 534/8, Brno

Popis

MISTROVSKÉ KURZY

Pořádání mistrovských kurzů ve Filharmonii Brno podnítila myšlenka využít především sólistů dané sezony a oslovit je s žádostí o jejich vedení. I v koncertní sezoně 2020/2021 tomu nebude jinak. Kurzy jsou primárně určeny členům Orchestrální akademie, jakožto aktivním účastníkům, kteří tak mají jedinečnou příležitost pracovat na interpretaci skladeb pod vedením špičkových hráčů. Možnost přihlásit se k aktivní účasti mají ale i studenti do 26 let věku, kteří nejsou členy Orchestrální akademie, a to jak z České republiky, tak ze zahraničí. V předchozích sezonách vedli kurzy např. tympánista Michael Kroutil, violista Maxim Rysanov nebo houslista Milan Paľa.

 

MASTERCLASS MATT HAIMOWITZ

Violoncello

26. listopadu 2021 v 10 hodin

sál Besedního domu, Komenského náměstí 534 / 8, 602 00 Brno

Termín uzávěrky přihlášek: 14. listopadu 2021 (přihláška ke stažení zde doc pfd)

 

Struktura kurzu

  • délka kurzu: 3 hodiny
  • počet aktivních účastníků: 3 – 4
  • počet pasivních účastníků: neomezený
  • vstupné pro aktivní účastníky: 0 Kč
  • vstupné pro pasivní účastníky – posluchače: 100 Kč

 

Přihlášení k aktivní účasti je možné na základě vyplnění a odeslání závazné přihlášky na e-mail akademie@filharmonie-brno.cz nebo poštou na adresu Orchestrální akademie Filharmonie Brno, Komenského náměstí 8, 602 00 Brno. Lektor si vyhrazuje právo výběru aktivních účastníků!

Posluchači si mohou vstupenky zakoupit v předprodeji Filharmonie Brno nebo online.

 

Matt Haimowitz

Šíleně talentovaný violoncellista propůjčující svůj megawattový zvuk a výjimečné nadání nejrůznějším stylům (The New York Times) uskutečnil svůj sólistický debut jako třináctiletý v roce 1984 s Izraelskou filharmonií pod taktovkou Zubina Mehty. V 17 letech natočil své první album s Chicagským symfonickým orchestrem pro Deutsche Grammophon. Při svém úspěšném debutu v Carnegie Hall stanul po boku Isaaca Sterna, Shloma Mintze, Pinchase Zukermana a Mstislava Rostropoviče, když zaskočil za svého učitele Leonarda Rose v Schubertově Smyčcovém kvintetu C dur. Brněnskému publiku se již jednou představil, a to v lednu 2020 jako sólista ve Schnittkeho Prvním violoncellovém koncertu.

Pořádající

Filharmonie Brno

Besední důmKomenského náměstí 534/8, Brno