09ŘÍJ14:0017:00ZRUŠENO / MASTERCLASS / MAKI NAMEKAWA - KLAVÍROrchestrální akademie Filharmonie Brno14:00 - 17:00 Besední dům

Čas

(PÁTEK) 14:00 - 17:00

Místo

Besední dům

Komenského náměstí 534/8, Brno

Informace o předprodeji vstupenek naleznete zde.

Popis

Vážení studenti a posluchači,

z důvodu zavedení distanční výuky a nepřítomnosti studentů v Brně se masterclass s Maki Namekawou v původním termínu neuskuteční. O náhradním termínu budeme informovat v koncertním kalendáři na webových stránkách.

Omlouváme se vám za případné komplikace a děkujeme za pochopení.

 

MISTROVSKÉ KURZY

Pořádání mistrovských kurzů ve Filharmonii Brno podnítila myšlenka využít především sólistů dané sezony a oslovit je s žádostí o jejich vedení. I v koncertní sezoně 2020/2021 tomu nebude jinak. Kurzy jsou primárně určeny členům Orchestrální akademie, jakožto aktivním účastníkům, kteří tak mají jedinečnou příležitost pracovat na interpretaci skladeb pod vedením špičkových hráčů. Možnost přihlásit se k aktivní účasti mají ale i studenti do 26 let věku, kteří nejsou členy Orchestrální akademie, a to jak z České republiky, tak ze zahraničí. V předchozích sezonách vedli kurzy např. tympánista Michael Kroutil, violista Maxim Rysanov nebo houslista Milan Paľa.

 

MASTERCLASS MAKI NAMEKAWA

Téma masterclass: klavírní etudy Philipa Glasse

9. října 2020 od 14 hodin

sál Besedního domu, Komenského náměstí 534 / 8, 602 00 Brno

Termín uzávěrky přihlášek: 20. září 2020

 

Struktura kurzu

  • délka kurzu: 3 hodiny
  • počet aktivních účastníků: 3 – 4
  • počet pasivních účastníků: neomezený
  • vstupné pro aktivní účastníky: 0,-Kč
  • vstupné pro pasivní účastníky – posluchače: 100,-Kč

 

Přihlášení k aktivní účasti je možné na základě vyplnění a odeslání závazné přihlášky na e-mail akademie@filharmonie-brno.cz nebo poštou na adresu Orchestrální akademie Filharmonie Brno, Komenského náměstí 8, 602 00 Brno. Lektor si vyhrazuje právo výběru aktivních účastníků!

Posluchači si mohou vstupenky zakoupit v předprodeji Filharmonie Brno nebo online.

 

Maki Namekawa 

Životní a umělecká partnerka šéfdirigenta Dennise Russella Daviese se zaměřuje na soudobou hudbu světových autorů, ačkoli “doma” je v klasickém repertoáru. Premiérovala skladby Philipa Glasse, Heinze Winbecka a dalších autorů, natočila řadu CD (mj. s kompletem Glassových klavirních etud, Glassovou skladbou Mishima aj.)

 

Přihláška ke stažení: doc

Pořádající

Filharmonie Brno