So20ÚNalldayZRUŠENO / MASTERCLASS / IVAN VOKÁČ - VIOLONCELLOOrchestrální akademie Filharmonie Brno(Turné / Zájezd: SOBOTA) Besední dům

Čas

Turné / Zájezd (SOBOTA)

Místo

Besední dům

Komenského náměstí 534/8, Brno

Informace o předprodeji vstupenek naleznete zde.

Popis

Vážení studenti a posluchači,

z důvodu zavedení distanční výuky a nepřítomnosti studentů v Brně se masterclass s Ivanem Vokáčem v původním termínu neuskuteční. O náhradním termínu budeme informovat v koncertním kalendáři na webových stránkách.

Omlouváme se vám za případné komplikace a děkujeme za pochopení.

 

MISTROVSKÉ KURZY

Pořádání mistrovských kurzů ve Filharmonii Brno podnítila myšlenka využít především sólistů dané sezony a oslovit je s žádostí o jejich vedení. I v koncertní sezoně 2020/2021 tomu nebude jinak. Kurzy jsou primárně určeny členům Orchestrální akademie, jakožto aktivním účastníkům, kteří tak mají jedinečnou příležitost pracovat na interpretaci skladeb pod vedením špičkových hráčů. Možnost přihlásit se k aktivní účasti mají ale i studenti do 26 let věku, kteří nejsou členy Orchestrální akademie, a to jak z České republiky, tak ze zahraničí. V předchozích sezonách vedli kurzy např. tympánista Michael Kroutil, violista Maxim Rysanov nebo houslista Milan Paľa.

 

MASTERCLASS IVAN VOKÁČ

20. února 2021

sál Besedního domu, Komenského náměstí 534 / 8, 602 00 Brno

 

Struktura kurzu

  • délka kurzu: 3 hodiny
  • počet aktivních účastníků: 3 – 4
  • počet pasivních účastníků: neomezený
  • vstupné pro aktivní účastníky: 0,-Kč
  • vstupné pro pasivní účastníky – posluchače: 100,-Kč

 

Přihlášení k aktivní účasti je možné na základě vyplnění a odeslání závazné přihlášky na e-mail akademie@filharmonie-brno.cz nebo poštou na adresu Orchestrální akademie Filharmonie Brno, Komenského náměstí 8, 602 00 Brno. Lektor si vyhrazuje právo výběru aktivních účastníků!

Posluchači si mohou vstupenky zakoupit v předprodeji Filharmonie Brno nebo online.

 

Ivan Vokáč

Vítěz řady mezinárodních soutěží (Liezen 2002, Drážďany 2005, soutěž B. Martinů v Praze 2008, soutěž L. Janáčka v Brně 2013) vystupuje s předními českými orchestry (Česká filharmonie, PKF – Prague Philharmonia či Plzeňská filharmonie), věnuje se též komorní hudbě (Lobkowicz trio, spolupráce s hudebníky jako Daniel Hope, Paul Neubauer, Josephine Knight, Ivo Kahánek ad.). Působí v souborech Prague Cello Quartet a Escualo Quintet (v druhém uvedeném ovšem jako klavírista). Od roku 2017 je zástupcem koncertního mistra České filharmonie.

Pořádající

Filharmonie Brno