18ÚNOalldayMASTERCLASS / DOMINIK WOLLENWEBER / ANGLICKÝ ROHOrchestrální akademie Filharmonie Brno - mistrovské kurzy(Turné / Zájezd: PÁTEK) Besední důmAbonentní řady:Mladá krev (MLK)

Čas

Turné / Zájezd (PÁTEK)

Místo

Besední dům

Komenského náměstí 534/8, Brno

Informace o předprodeji vstupenek naleznete zde.

Popis

MISTROVSKÉ KURZY

Pořádání mistrovských kurzů ve Filharmonii Brno podnítila myšlenka využít především sólistů dané sezony a oslovit je s žádostí o jejich vedení. I v koncertní sezoně 2020/2021 tomu nebude jinak. Kurzy jsou primárně určeny členům Orchestrální akademie, jakožto aktivním účastníkům, kteří tak mají jedinečnou příležitost pracovat na interpretaci skladeb pod vedením špičkových hráčů. Možnost přihlásit se k aktivní účasti mají ale i studenti do 26 let věku, kteří nejsou členy Orchestrální akademie, a to jak z České republiky, tak ze zahraničí. V předchozích sezonách vedli kurzy např. tympánista Michael Kroutil, violista Maxim Rysanov nebo houslista Milan Paľa.

 

MASTERCLASS DOMINIK WOLLENWEBER

Anglický roh

18. února 2022

sál Besedního domu, Komenského náměstí 534 / 8, 602 00 Brno

Termín uzávěrky přihlášek: bude upřesněno

 

Struktura kurzu

  • délka kurzu: 3 hodiny
  • počet aktivních účastníků: 3 – 4
  • počet pasivních účastníků: neomezený
  • vstupné pro aktivní účastníky: 0 Kč
  • vstupné pro pasivní účastníky – posluchače: 100 Kč

 

Přihlášení k aktivní účasti je možné na základě vyplnění a odeslání závazné přihlášky na e-mail akademie@filharmonie-brno.cz nebo poštou na adresu Orchestrální akademie Filharmonie Brno, Komenského náměstí 8, 602 00 Brno. Lektor si vyhrazuje právo výběru aktivních účastníků!

Posluchači si mohou vstupenky zakoupit v předprodeji Filharmonie Brno nebo online.

Prodej bude zahájen tři týdny před kurzem.

 

Dominik Wollenweber

Syn hráče na anglický roh v orchestru Bavorské státní opery a držitel ceny z prestižní mnichovské soutěže ARD (1996), je od roku 1993 členem Berlínských filharmoniků. Účinkuje v barokním souboru Concerto Melante, složeném z členů Berlínských filharmoniků, roku 2011 spoluzaložil Ensemble Berlin Prag, ve kterém vystupuje mj. s hobojistou Vilémem Veverkou a cembalistkou Barbarou Mariou Willi a se kterým se prezentoval na festivalech Pražské jaro, Moravský podzim (2017), MDR Musiksommer, Mitte Europa či Osterfestspiele v Baden-Badenu. Od roku 2010 vyučuje hru na hoboj na berlínské Vysoké hudební škole Hannse Eislera.

Pořádající

Filharmonie Brno

Besední důmKomenského náměstí 534/8, Brno