Čt20LED16:0020:00MASTERCLASS / ARABELLA STEINBACHER / HOUSLEOrchestrální akademie Filharmonie Brno - mistrovské kurzy16:00 - 20:00 Besední důmAbonentní řady:Mladá krev (MLK)

Čas

(ČTVRTEK) 16:00 - 20:00

Místo

Besední dům

Komenského náměstí 534/8, Brno

Popis

MISTROVSKÉ KURZY

Pořádání mistrovských kurzů ve Filharmonii Brno podnítila myšlenka využít především sólistů dané sezony a oslovit je s žádostí o jejich vedení. I v koncertní sezoně 2020/2021 tomu nebude jinak. Kurzy jsou primárně určeny členům Orchestrální akademie, jakožto aktivním účastníkům, kteří tak mají jedinečnou příležitost pracovat na interpretaci skladeb pod vedením špičkových hráčů. Možnost přihlásit se k aktivní účasti mají ale i studenti do 26 let věku, kteří nejsou členy Orchestrální akademie, a to jak z České republiky, tak ze zahraničí. V předchozích sezonách vedli kurzy např. tympánista Michael Kroutil, violista Maxim Rysanov nebo houslista Milan Paľa.

 

MASTERCLASS ARABELLA STEINBACHER

Housle

20. ledna 2022 v 16 hodin

sál Besedního domu, Komenského náměstí 534 / 8, 602 00 Brno

Termín uzávěrky přihlášek: 16. ledna 2022 (přihláška ke stažení zde doc pfd)

 

Struktura kurzu

  • délka kurzu: 3 hodiny
  • počet aktivních účastníků: 3 – 4
  • počet pasivních účastníků: neomezený
  • vstupné pro aktivní účastníky: 0 Kč
  • vstupné pro pasivní účastníky – posluchače: 100 Kč (v prodeji od 3/1/2022)

 

Přihlášení k aktivní účasti je možné na základě vyplnění a odeslání závazné přihlášky na e-mail akademie@filharmonie-brno.cz nebo poštou na adresu Orchestrální akademie Filharmonie Brno, Komenského náměstí 8, 602 00 Brno. Lektor si vyhrazuje právo výběru aktivních účastníků!

Posluchači si mohou vstupenky zakoupit v předprodeji Filharmonie Brno nebo online.

Prodej bude zahájen tři týdny před kurzem.

 

Arabella Steinbacher

Patří k současné světové houslové špičce. Vystupovala s tělesy jako Newyorská filharmonie, Londýnský symfonický orchestr či Francouzský národní orchestr, spolupracovala s dirigenty Christophem von Dohnányim, Valerijem Gergijevem, Zubinem Mehtou nebo Andrīsem Nelsonsem. Vydala 19 CD, mezi nimiž se vyjímá ceněná nahrávka houslových koncertů Hindemithova a Brittenova.

Pořádající

Filharmonie Brno

Besední důmKomenského náměstí 534/8, Brno