Koncerty


Hudebnímu životu svého města přispívá Filharmonie Brno v 61. sezoně dvanácti koncertními cykly a sérií 6 mimořádných koncertů. V Janáčkově divadle z důvodu rekonstrukce divadla probíhá pouze jeden ze dvou stěžejních filharmonických cyklů s názvem Filharmonie v divadle. Druhý cyklus, který po léta probíhal v operním domě,  byl v této sezoně umístěn do Besedního domu a byl přejmenován na Filharmonie doma I. V rámci tohoto spíše tradičněji laděného cyklu se uskuteční 4 koncerty, vždy ve třech večerech (středa, čtvrtek a pátek). V sídle filharmonie zůstává i druhá, progresívní orchestrální řada Filharmonie doma II (dříve Filharmonie doma) a dopolední Rodinné abonmá. Koná se zde také cyklus Jazz & World Music, sborové Koncerty Kantilény, Komorní cyklus Spolku přátel hudby a cyklus Mladá krev aneb Hudba zblízka představující nastupující uměleckou generaci. Veřejných generálních zkoušek  

V sále Besedního domu hostuje i Český filharmonický sbor Brno, hudbu baroka a klasicismu reprezentuje Czech Ensemble Baroque nebo naopak hudbu soudobou Brno Contemporary Orchestra.  

V sezonní nabídce naleznete i zajímavé Mimořádné koncerty – Zahajovací s Jakubem Hrůšou, nadžánrový s Richardem Gallianem, vánoční se 4TETem, Novoroční Mou vlastí, oblíbený koncert pro nastávající rodiče Mozartův efekt a koncert s Mozartovými dětmi. Kantiléna sezonu nad rámec svých čtyř tradičních koncertů obohatí ještě dvěma slavnostními koncerty, které připomenou kulaté výročí vzniku sboru.


Důležité odkazy

Kalendář koncertů

Kalendář koncertů

Programový kalendář se všemi koncerty Filharmonie Brno s možností online rezervace vstupenek. 

více...
Abonentní řady

Abonentní řady

61. sezona je reprezentována 13 koncertními cykly a sérii 6 mimořádných koncertů.

více...
Festival Špilberk

Festival Špilberk

Filharmonie Brno pořádá letní hudební festival na hradě Špilberk s mezinárodní účastí celé řady významných umělců


Copyright © 2009 Filharmonie Brno  |  Publikováno systémem inCMS  |  Tvorba webových stránek Inexes