61.TH Velkopáteční ztišení

Prodej a rezervace | Výběr volného místa

Nápověda Zpět na koncerty

Nápověda

Postup při rezervaci vstupenek (nápověda). Kurzorem si vyberete neobsazené místo (místa) a rezervaci provedete kliknutím. Dosud volné místo se změní na rezervované. Výběr místa můžete stejným způsobem zrušit, případně zvolit místo jiné. Váš celý požadavek se zobrazí v košíku (pravá záložka) – místo, řada, sedadlo a celková cena. K dokončení rezervace je potřeba ve formuláři pod košíkem vyplnit osobní údaje a ověřovací kód. Máte-li nárok na slevu, lze ji uplatnit až při zakoupení vstupenky platbou v hotovosti nebo kartou přímo v předprodeji Filharmonie Brno po předložení dokladu, který Vás ke slevě opravňuje.

61.TH Velkopáteční ztišení

14.4.2017
pátek
21:00

Jezuitský kostel Nanebevzetí P. Marie , Kostel Nanebevzetí Panny Marie, Jezuitská ulice

VELIKONOČNÍ FESTIVAL DUCHOVNÍ HUDBY 2017
TEMNÉ HODINKY (tenebrae)

František Ignác Antonín Tůma: Sonáty č. 2 a 3, Jan Křtitel Vaňhal: Stabat Mater

Studenti katedry zpěvu JAMU a Konzervatoře Brno, dirigent Tomáš Krejčí

Festivalové hodinky se na Zelený čtvrtek a Velký pátek vracejí zpět na své tradiční místo, tedy jezuitský kostel Nanebevzetí Panny Marie. Jejich náplní nejsou tentokrát obvyklé lamentace či responsoria, ale rozsáhlejší duchovní skladby. Tato oratoria a jim příbuzná díla nemají pevné místo v bohoslužbě Svatého týdne, ale v 18. století k němu nerozlučně patřila jako určitý doplňující program. Hrabě Questenberg, zaměstnavatel skladatele Františka Antonína Míči (1696–1744), měl ve zvyku uvádět oratoria ve svém sídelním městečku Jaroměřicích vždy na Velký pátek odpoledne, zatímco předchozího dne se táž skladba provedla někde jinde, za Questenbergova života například v Brně či v Olomouci.
Festivalové temné hodinky jsou tentokrát zároveň příležitostí konfrontovat studentské projekty. Míčova Zpívaná rozjímání přijede do Brna provést Barokní orchestr Pražské konzervatoře, zatímco velkopáteční provedení Vaňhalova Stabat Mater a Tůmových chrámových sonát nastudoval Tomáš Krejčí se studenty pěvecké katedry Janáčkovy akademie múzických umění a brněnské konzervatoře.

Vstupenky na tento koncert nelze předem zakoupit, symbolické vstupné na místě.

ZMĚNA PROGRAMU A ÚČINKUJÍCÍCH VYHRAZENA!